*фото з мережі
Мультфільм «Як Грінч украв Різдво», 2000
«Як Грінч украв Різдво», 2000 р., давно розрекламований у мережі мультфільм.
Переклад чудовий, навіть вірші милі.
Мультфільм добрий, святковий. Дорослим буде нудно, але передсвятковий настрій створити допоможе, дітям дошкільного та молодшого шкільного віку сподобається.
Про що мультфільм?
– Наголошено на важливості згуртованості в колективі, за принципом: «Розділена радість — подвійна радість, розділене горе — половина горя», (автора висловлювання не пам’ятаю, на жаль).
– Піднято тему самотності (тут кожен бачить своє), для мене — про екзистенційну самотність, про важливість могти і любити бути з собою, а за необхідності — знаходити підтримку у спілкуванні з іншими.
– Порушено проблеми неповних сімей. Одній людині, часто саме жінці припадає ця роль, важко ростити дітей самій, без допомоги партнера, друзів; одному партнеру дуже важлива підтримка (різна, від матеріальної до фізичної) близьких та друзів.
Тому що, крім основної роботи, догляду за дітьми, приготування їжі, підтримки в будинку затишку, є ще тривога за здоров’я дітей, за майбутнє; самоїдство чи почуття провини через те, що дитина росте в неповній сімʼї, недоотримує уваги батька; також мусить смуток щодо свого особистого життя.
І ці почуття виснажують, поступово заганяють у понижений настрій, дистимію, невротичні, скбдепресивеі стани.
– В фільмі наголошено на значущості співчуття, допомоги дітей своїм мамам. (Корисно буде подивитися дітям із різних сімей, з різним вихованням.)
– Доступно проілюстровано вплив дитячих психотравм на мислення, поведінку, вибори людини у дорослому, зрілому віці.
Багато сцен, попри свою простоту, дуже зворушливі, сприяють рефлексії.
Загалом мультфілм святковий, дуже добрий, наповнений приємними жартами в українському перекладі. Після перегляду стає тепло всередині.
Моє резюме: якщо є діти, дошкільного та молодшого шкільного віку, тоді має сенс з ними подивитися. Дорослим без дітей буде нудно, мультфільм не динамічний, хоча теми піднімає глибокі, особисто я дивилася в кінотеатрі заради веселого перекладу, щоб розвіятися, відпочити від думок. Відпочила.
Психолог Діана Сушко, 2018