Сімейне консультування

*фото з мережі

Сімейне консультування

Сімейне психологічне консультування – це консультування з питань (труднощів), що виникають у клієнта(ів) у власній сім’ї, наприклад: вибір майбутнього чоловіка; оптимальна побудова взаємовідносин у сім’ї; відносини подружжя з родичами; вирішення внутрішньосімейних проблем (розподіл обов’язків); психологічна сумісність у сім’ї; попередження та вирішення внутрішньосімейних конфліктів; поведінка подружжя у момент розлучення і після нього; дитячо-батьківські відносини та ін.

Протягом свого існування, сім’ї проходять через закономірні кризи розвитку (одруження, відділення від батьківських сімей, вагітність, народження дитини, вступ дитини до дошкільних/шкільних закладів, закінчення школи та вибір свого життєвого шляху, розрив з батьками, вихід батьків на пенсію і т.д.) Саме на цих відрізках свого існування сім’ї виявляються нездатними вирішувати нові проблеми колишніми способами, і тому виникає потреба урізноманітнювати адаптивні реакції.

Будь-яка «природна» подія в житті сім’ї (одруження, народження дитини, вступ дитини до школи, смерть чи хвороба рідних тощо) та її наслідки неминуче породжують у сім’ях ті чи інші проблемні ситуації, що вимагають від сім’ї прийняття відповідних рішень, мобілізації при цьому необхідних ресурсів, напрацювання нових способів взаємодії, нових домовленостей про перерозподіл ролей тощо.

Інші проблеми, з якими доводиться стикатися сім’ї, породжуються такими подіями, як передчасна смерть, розлучення, втрата роботи, арешт, стихійне лихо, інфляція, безробіття, війна.

Кризові події та ситуації можуть зовсім по-різному сприйматися та переживатися сім‘ями, що знаходяться на різних стадіях життєвого циклу. Вони мають критичне значення для розвитку сім’ї, так як ведуть або до конструктивного вирішення кризи та розвитку, або до сімейної дезадаптації та подальшого руйнування сім’ї.

Мета консультативної роботи – прагнути до виявлення індивідуальних причин сімейних дисгармоній та сприяти усуненню цих причин у конкретних випадках.
 

ЩО ДАСТЬ СІМЕЙНЕ ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ

  • Підвищення психологічної грамотності у питаннях функціонування сімейної системи на різних етапах її розвитку, розвитку особистості, вікових криз.
  • Дослідження та усвідомлення раніше пригнічених переживань та стереотипів поведінки, причин труднощів у взаєминах.
  • Зміна малоефективних моделей поведінки з метою налагодження взаємовідносин, раціонального перерозподілу сімейних ролей, якісного вирішення питань та подолання криз розвитку в майбутньому.
  • Підвищення стресової та кризової толерантності (терпимості) кожного партнера.
  • Розвиток реалістичності та плюралістичності (множинності) світогляду з кращого розуміння близьких (батьків, партнера, дітей), гармонізації взаємовідносин у ній.
  • Підвищення особистої відповідальності в кожного члена сім’ї та формування готовності до більш творчої взаємодії.

 

ТРИВАЛІСТЬ:

  • Разова парна консультація триває 90 хвилин.

При роботі з парами спочатку я завжди консультую кожного партнера індивідуально, тому що важливо зібрати життєвий анамнез, дослідити скарги, бажання кожного, відстежити нераціональні міркування, переконання.

Такий формат дозволяє донести інформацію кожній людині, вислухати її, прояснити ситуацію.

В присутності партнера на перших зустрічах часто киплять емоції, людина не може ні вільно говорити про свої почуття, ні чути іншого.

Якщо бачу необхідність звернутися до лікаря, я про це завжди говорю (це такі лікарі, як ендокринологи, гінекологи, гастроентерологи, психоневрологи, психіатри), залежно від стану людини.

Щодо емоційного стану та ірраціональних звичок у мисленні та поведінці, якщо вони є, я обов’язково проговорюю.
Напр., якщо людина схильна надмірно критикувати себе чи оточення, якщо людина схильна до дихотомічного мислення чи стигматизації тощо.

Наприкінці зустрічі ми визначаємо подальшу стратегію роботи, з чим працюватимемо, як часто, якщо людині підходять умови роботи.

Також приймаємо рішення щодо формату подальшої парної роботи.

Окрім цього я рекомендую літературу та відео, залежно від запиту.
Також рекомендую технічні завдання, для напрацювання потрібних навиків чи зміни звичних сценаріїв поведінки.

  • Короткострокове консультування.

Тривалість протягом 3-5 зустрічей.

  • Довгострокове консультування.

Консультування надається протягом понад 10-15 зустрічей, залежно від запиту та складності роботи.

 

РДУГ і соціум: про відношення суспільства до батьків незручних дітей

Люди, знову пишу по рдуг (розлад дефіциту уваги і гіперактивність, …

Стисло про прояви РДУГ, ADHD, розлад дефіциту уваги з гіперактивністю

🫐ADHD — це нейроособливості мозку, особливості роботи нервової системи. …

Шофёр мис Дейзи, 1989 г фото 1 - психолог Диана Сушко

Водій Міс Дейзі, 1989

4 Оскара, 3 премії «Золотий глобус», премія BAFTA та багато інших. І, зрозуміло, …